Therapium füsioteraapiakeskuse
ruumid on varustatud uusima füsioteraapia ja taastusravi tehnikaga ning treeningvahendi-
tega, võimaldades individuaalselt kohandatud raviprotseduure.
Meie privaatne keskkond Tallinnas, Ülemiste City Tervisemaja 2s, vastab tänapäevastele tervishoiu- ja rehabilitatsioonistandarditele.
Füsioteraapia on kehalistel harjutustel, manuaalsel ja asendravil põhinev taastusravi osa, mille eesmärk on terviseprobleemide ennetamine ning juba tekkinud probleemide leevendamine ning funktsionaalse võimekuse taastamine.
Füsioterapeut hindab kliendi funktsionaalset võimekust juba olemasolevate või võimalike probleemide välja selgitamiseks ning õpetab sobilikke harjutusi tervisemurede lahendamiseks või kasutab selleks manuaalseid võtteid. Samuti jälgib füsioterapeut teraapiaprotsessi kulgemist ning vajadusel teeb raviplaanis muudatusi, ravi lõppedes annab edaspidiseid soovitusi probleemide kordumise ennetamiseks.
Ära kannata, tule vastuvõtule!
Füsioterapeut aitab leevendada valu, taastada liikuvust ja parandada elukvaliteeti erinevate terviseprobleemide korral.
- Lihaste ja liigeste probleemid : kaela-, selja-, õla- küünarliigese-, puusa-, põlve- ja hüppeliigese valu; liigesehaigused; rühi probleemid; taastumine pärast luumurde; operatsioone, haigestumist või amputatsioone.
- Närvisüsteemi haigused : füsioteraapia aitab taastuda insuldi, puugihaiguste või trauma tagajärjel tekkinud liikumishäiretest.
- Südamehaigused : infarkti või muude südameprobleemide järgne taastusravi, et parandada füüsilist vastupidavust.
- Hingamisteede haigused : astma, COVID19 järgselt või kroonilise kopsuhaiguse korral aitab füsioteraapia kergendada hingamist ja parandada kopsufunktsiooni.
Füsioterapeut koostab igale patsiendile personaalse plaani ja juhendab harjutusi, mis aitavad kiiremini taastuda ning ennetada uusi probleeme.
Füsioterapeutiline hindamine
Esimesel vastuvõtul hindab füsioterapeut klienti olemasolevate terviseprobleemide kaardistamiseks ning edasiste probleemide ennetamiseks.
Füsioterapeutilise hindamise eesmärk on saada usaldusväärset teavet patsiendi funktsionaalsest seisundist. Füsioterapeutilise hindamise käigus kasutab füsioterapeut erinevaid teste, hindamistehnikaid ja mõõtmisvahendeid, mille andmete tõlgendamise põhjal püstitab füsioterapeutilise diagnoosi ning annab kliendile tema kehalise seisundi kohta tagasisidet. Füsioterapeutilist hindamist võib kasutada kogu füsioteraapiaprotsessi jooksul korduvalt - et hinnata, millises ulatuses on teraapia mõjunud.